Kis-Balaton

Természetjárás, kirándulás, Kányavári-sziget, Kis-Balaton

Fenékpuszta közelében találjátok a Madárgyűrűző állomást. Itt a gyűrűzés mellett a sérült madarak rehabilitációjával is foglalkoznak, van tojás- és fészekgyűjtemény, illetve „madarász” tanösvény.

A Kis-Balaton felfedezését, amit bizonyára ismertek Fekete István regényeiből, érdemes a Kis-Balaton Látogatóközpontban kezdeni. Itt interaktív kiállítás, mozi, a tetőn kialakított tanösvény, és játszótér vár benneteket. De Matula kunyhóját is megnézhetitek, vagy akár kenutúrára is benevezhettek (mindkettőre emailben lehet jelentkezni).

Kis-Balaton valaha a Balaton nyílt vizű öble volt. Az idők során hordalékkal töltődött föl, és lápos sás- és nádtengerré vált. Ma természetvédelmi terület, és bizonyos területei csak vezetővel látogathatók. A Balaton-felvidéki Nemzeti Parkhoz tartozó Kis-Balaton 14.800 hektáros mocsárvilága számos természeti kincset rejt. A Kányavári-sziget a Kis-Balaton szabadon látogatható vizes élőhelye, ahol kilátókból figyelhető meg a páratlan madárvilág. Ennek bemutatását szolgálja a 3 km hosszú Búbos Vöcsök tanösvény is. Ne hagyjuk ki Kápolnapusztán a bivalyrezervátumot se. Az itt élő bivalycsorda már csak látványosság és génbank, de a XX. század elején még használták őseik igavonó erejét. Hogy a nap teljes legyen, Zalakaroson próbáljuk ki a 16 hektáros, ligetes parkban fekvő gyógy- és élményfürdőt. A híres fürdő mellett került kialakításra a Termáltó és Ökopart (vízi tipegő, tanösvény, játszótér, csúszdatorony, szabadtéri fitnesz park stb.), ami nagyszerű aktív szórakozási lehetőség minden korosztály számára.